Podaljšanje testnega dostopa do Allgemeines Künstlerlexikon Online

Objavljeno: 2. november 2020

Za en mesec smo podaljšali testni dostop do elektronskega vira Allgemeines Künstlerlexikon Online (AKLO) / Artists of the World Online, ki smo ga pridobili v sodelovanju s Filozofsko fakulteto Univerze v Ljubljani.

Allgemeines Künstlerlexikon Online (AKLO) / Artists of the World Online je referenčna baza podatkov s področja umetnostne zgodovine, ki vsebuje aktualne, zanesljive in obsežne informacije o umetnikih. Vsebuje najnovejše verodostojne biografske podatke o več kot 1,2 milijona umetnikih, kar je več kot katera koli druga baza podatkov. Elektronski vir vsebuje več kot 500.000 obsežnih biografskih člankov; vsako leto se doda 3500 novih člankov.

Testni dostop je omogočen od 1. 10. 2020 do 30. 11. 2020 z lokacij UL, CTK, NIB in NUK; oddaljeni dostop je omogočen za študente in osebje UL, osebje CTK, NIB in NUK ter člane NUK.