Spletna predstavitev zbirke Oxford Academic Journals

Objavljeno: 13. januar 2021

V sodelovanju konzorcija COSEC z založnikom Oxford University Press predstavljamo spletno predstavitev elektronskega vira Oxford Academic Journals.

Predstavitev se bo osredotočila na pregled spletnega mesta Oxford Academic Journals, njegovo arhitekturo, funkcionalnosti in vsebino, vsebovala pa bo tudi informacije za avtorje, vključno s predstavitvijo spletnih strani za oddajo člankov ter informacij o sporazumih z založnikom, ki vključujejo ugodnosti pri objavah v odprtem dostopu.

Spletna predatavitev:

• v četrtek 21. januarja 2021 med 11. in 12. uro;
  • v angleškem jeziku, vodila jo bo ga. Marzena Giers-Fidler;
  • registracija na povezavi.

Vljudno vabljeni vsi študentje, profesorji in strokovni delavci Univerze v Ljubljani.

Zbirka Oxford Academic Journals vsebuje 368 prestižnih, visoko citiranih revij, ki izhajajo v sodelovanju z mnogimi najvplivnejšimi svetovnimi znanstvenimi in strokovnimi društvi. Zbirke vključujejo področja medicine, biologije, humanistike in družboslovja, matematike, fizike in prava. V letu 2021 se zbirki pridružujejo novi naslovi, med katerimi najdete:

• Bioscience Biotechnology and Biochemistry
  • British Journal of Surgery