Testni dostop do revij založnika Taylor & Francis

Objavljeno: 3. september 2020

Konzorcij COSEC je za deset slovenskih institucij pridobil testni dostop do treh obsežnih zbirk elektronskih revij založnika Taylor & Francis:

• Science & Technology Library (S&T Library):
    • 535 revij s področja naravoslovnih znanosti in tehnologije (biologija, okolje, kemija, strojništvo, računalništvo, matematika, statistika in fizika).
  • Social Science & Humanities Library (SSH Library):
    • 1.473 revij s področja družbenih ved in humanistike (antropologija, arheologija, umetnost, ekonomija, pravo, izobraževanje, geografija, knjižničarstvo, informacijska znanost, kultorologija, komunikologija, socialno delo, politologija, mednarodni odnosi, psihologija, sociologija, turistika, šport, varnostne študije).
  • Medical Library (MED Library):
    • 201 revij s področja medicine (javno zdravje, klinična psihiatrija, nevroznanost, splošna medicina, zobozdravstvo, farmacija, toksikologija).
Institucije S&T Library SSH Library MED Library

Univeza v Ljubljani

Univerza v Mariboru

Univerza na Primorskem

Univerza v Novi Gorici

DA NE NE

Inštitut Jožef Stefan

DA  NE DA

Kmetijski inštitut Slovenije

ZRC SAZU

NE  DA NE

Nacionalni inštitut za biologijo

Gozdarski inštitut Slovenije

Pedagoški inštitut

NE  DA NE

Dostop bo omogočen vsaj do 31. septembra 2020.

Do vsebin lahko dostopajo posamezniki, ki imajo dovoljenje institucije za dostop do informacijskih storitev na kraju samem (v knjižnici in vseh javno dostopnih prostorih pooblaščene organizacije) ali pa na daljavo (oddaljeni dostop) prek varne avtentikacije za:

• študente (dodiplomske in podiplomske, študente na izmenjavi v instituciji) z veljavnim študentskim statusom na instituciji;
  • člane osebja in pogodbenike institucije (redno ali začasno zaposlena).