Testni dostop do revij založbe De Gruyter

Objavljeno: 1. junij 2022

V konzorciju COSEC smo pridobili testni dostop do znanstvenih in strokovnih revij založbe De Gruyter.

De Gruyter Online vsebuje približno 450 znanstvenih in strokovnih revij (od tega nekaj več kot 100 v odprtem dostopu). Revije, ki so plod sodelovanja tudi z mednarodnimi društvi, pokrivajo različna tematska področja: biologija, kemija, zgodovina, pravo, bibliotekarstvo in informacijska znanost, jezikoslovje, literatura, matematika, fizika, medicina, filozofija, teologija, politika, ekonomija in sociologija. 111 naslovov teh revij je bilo leta 2018 uvrščenih med revije s faktorjem vpliva.

Dostop je omogočen do:

• celotne zbirke revij za:
    • Univerzo na Primorskem;
  • zbirke revij s področja naravoslovja za:
    • Univerzo v Novi Gorici;
    • Inštitut Jožef Štefan;
  • zbirke revij s področja humanistike in družboslovja za:
    • ZRC SAZU;
    • Inštitut za narodnostna vprašanja;
    • Inštitut za novejšo zgodovino;
    • Pedagoški inštitut.

Dostop je omogočen od 1. 6. 2022 do 30. 6. 2022. Dostop je omogočen z lokacij institucij, oddaljen dostop je omogočen za študente in osebje institucij.

Vstopna točka: https://www.degruyter.com/.